Yunan basını: ABD, Yunanistan’ı Türkiye’ye karşı jeopolitik ağırlık olarak görebilir

Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’nin bölgesinde ve küresel ölçekte yükselen güç olmasından endişelenen Yunan basını, ABD’nin yeni yönetimine üstü kapalı şekilde “bizi destekleyin” çağrısı yaptı.

TÜRK LİRASINA KARŞI ALGI OPERASYONU

Kathimerini gazetesinde yayınlanan “Riskler ve fırsatlar” başlıklı yazıda, son dönemde Türk lirasında yaşanan hızlı değer kazancına karşı algı operasyonu yapılmaya çalışılarak, “Türk Lirası ikinci bir büyük kur kriziyle karşı karşıya kalacak durumda değil.” denildi.

“ERDOĞAN’IN TEPKİLERİNE KARŞI HAZIRLANALIM’ ÇAĞRISI

Atina-Ankara ilişkilerine değinilen yazıda, Yunanistan’ın kendisini “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tepkilerine karşı hazırlaması gerektiği” savunuldu, “baskı muazzam olacak” ifadesini kullanıldı.

biden micotakis 8167

“ABD BİZİ JEOPOLİTİK AĞIRLIK OLARAK GÖREBİLİR”

ABD Başkanı Joe Biden yönetimine iş birliği konusunda sinyal gönderilerek, “Yıllardır ilk kez, Yunanistan potansiyel olarak ABD tarafından Türkiye’ye karşı jeopolitik denge ağırlığı olarak görülebilir.” görüşü paylaşıldı.

Yazının devamında şöyle denildi:

“Bu, kendimizi hazırlamamız gerektiği anlamına geliyor. Hedeflerimiz, ne sunabileceğimiz ve karşılığında ne bekleyeceğimiz konusunda hazırlıklı olmalıyız. Yeni bir dönemin kıyısındayız. Risklerle dolu ama aynı zamanda stratejik fırsatlar var.”

yunan basini abd yunanistani turkiyeye karsi jeopolitik agirlik olarak gorebilir 4739

Kaynak : Ensonhaber

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Çankırı Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!