Volkswagen, Bugatti’nin satışı için son aşamaya geldi

Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz yıl kasım ayında, Volkswagen’in Bugatti markasını, Porsche’nin hissesine sahip olan Hırvat Rimac markasına satacağı iddia edilmişti.

Gelen bilgilere göre Volkswagen, Bugatti markasının satışı için elektrikli süper otomobil üreticisi Rimac ile görüşmelerde aşamaya geldi.

Volkswagen grubuna ait Porsche AG’nin CEO’su Oliver Blume, “Şu anda Bugatti’yi mümkün olan en iyi şekilde nasıl geliştirme konusunda yoğun çalışma içindeyiz. İyi bir teknolojik uyuma sahip olan Rimac burada bir rol oynayabilir.” dedi.

bugatti 4610

ANLAŞMA YILIN İLK YARISINDA

Porsche CEO’su, satış konusunda çeşitli senaryoların gündemde olduğunu ancak yılın ilk yarısında iki firma arasında bir anlaşmanın gerçekleşeceğini umduğunu söyledi.

Ayrıca Volkswagen’in, Bugatti markasının satışı karşılığında Rimac şirketindeki yüzde 15,5’lik hissesini artıracağını iddia ediliyor.

Hırvat girişimci Mate Rimac tarafından kurulan Rimac Automobile, aralarında Pininfarina’nın da bulunduğu otomobil üreticilerine teknolojik destek veren elektrikli süper otomobil platformu da geliştiriyor.

Kaynak : Ensonhaber

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Çankırı Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!