Sanna Marin, Time dergisine kapak oldu

Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Finlandiya Başbakanı Sanna Marin;  2019 yılında, 34 yaşındayken bu göreve gelerek “dünyanın en genç başbakanı” unvanını elde etti.

Marin, Time dergisinin “geleceği şekillendiren yükselen liderler” indeksinde listeye girdi.

Bu yılki “Time100 Next” listesi; iş, eğlence, politika, spor, bilim ve sağlık dahil olmak üzere çeşitli alanlardan “gelecek vaat eden” isimleri içeriyor.

NORVEÇ BAŞBAKANI, FİNLANDİYALI MEVKİDAŞINDAN BAHSETTİ

Marin, derginin kapak fotoğrafında yayınlananan listedeki 6 kişiden biri…

Norveç Başbakanı Erna Solberg, derginin internet sitesinde, Finlandiyalı mevkidaşı için ayrılan bölüme şu ifadeleri yazdı:

“Sanna Marin ile şahsen tanışmadım, çünkü koronavirüs salgını Nordik liderlerin düzenli toplantı yapma geleneğini bozdu. Yüz yüze görüşmek yerine, çevrimiçi olarak tanıştık. Göreve yeni başlayan Sanna’nın pek balayı dönemi olmadı, ancak hızlı bir şekilde adapte oldu.

Sanna, mart ayında karantina uygulayarak ve ülkenin bazı bölgelerinde seyahati yasaklayarak, koronavirüs vaka seviyelerini Avrupa Birliği ortalamasının 5’te 1’inde tutmaya yardımcı oldu.”

sanna marin 9499

“İŞ BİRLİĞİ YAPMAYI DÖRT GÖZLE BEKLİYORUM”

Norveç Başbakanı Solberg, Sanna Marin’in genç yaşta başbakan olduğu için kutlandığını anımsatarak, “Salgın sırasında iyi liderliğin yaşa bağlı olmadığını kanıtladı.” dedi.

Marin’in Nordik-Baltık bölgesindeki güçlü kadın siyasi liderler ekibinin önemli bir parçası olduğunu belirten Solberg, Finlandiya Başbakanı ile iş birliği yapmayı ve tanışabilmeyi dört gözle beklediğini sözlerine ekledi.

sanna marin 7787

FİNLANDİYA BAŞBAKANI’NIN AÇIKLAMASI

Finlandiya Başbakanı Marin, sosyal medya hesabından Solberg’in görüşlerine karşılık vererek, “Bu adaylıktan gerçekten onur duyuyorum, teşekkür ederim. Ayrıca sizinle yüz yüze görüşmeyi dört gözle bekliyorum. Deneyiminiz İskandinav ailemizde çok takdir edilmektedir.” ifadelerini kullandı.

marin 6191

sanna marin 3705

Kaynak : Ensonhaber

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Çankırı Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!