Razer, İlk Akıllı Gözlüğü Anzu’yu Duyurdu

Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Her gün yeni bir şirketin dahil olduğu akıllı gözlük pazarına giriş yapan Razer, Anzu akıllı gözlüklerini duyurdu. Kullanıcılara hem yuvarlak hem de köşeli tasarım seçenekleri sunan Razer Anzu, kullanıcılara küçük ve büyük olmak üzere iki ayrı boyut seçeneği sunuyor.

Razer Anzu akıllı gözlükler, kullanıcılara iki ayrı gözlük camı seçeneği sunuyor. Bunlardan ilki, mavi ışığı yüzde 35’e kadar engelleyen şeffaf camlı seçenek. İkincisi ise ultraviyole ışığa karşı yüzde 99 koruma sağlayan koyu renkli güneş gözlüğü camı kullanan seçenek.

5e304a351631941438938ad9946680dab4a512bf

Razer, Anzu akıllı gözlüklerdeki ses sistemi yaklaşımıyla ise rakiplerinden ayrılıyor. Diğer akıllı gözlükler gibi hoparlörleri gözlüğün çerçevelerine entegre eden Anzu, bununla birlikte sağ ve sol gözlük çerçevelerindeki birbirinden bağımsız hoparlörler sunuyor.

Sağ ve sol hoparlörün birbirinden bağımsız olması, kullanım açısından bir esneklik sağlıyor olsa da bu seçim, önemli bir şarj sorununu da beraberinde getiriyor. Birbirlerinden bağımsız oldukları için her iki hoparlörün de ayrı ayrı şarj edilmesi gerekiyor, aksi takdirde bir hoparlörden ses almaya devam ederken diğerinin kapandığını görebilirsiniz.

0d6e573999966dc5c118528a5079dc071727aefe

Akıllı gözlükler, lens ya da gözlük kullanmayanlar için işlevsel aksesuarlar olsa da numaralı gözlük kullananların özel lensler kullanmaları gerekiyor. Bunun için Lensabl ile ortaklık kuran Razer, Anzu’ya numaralı lens takma işleminde yüzde 15 indirim sunuyor.

16 mm’lik sürücüleriyle fena sayılmayan bir ses deneyimi sunan Razer Anzu, gözlük çerçevelerinde aramaları yanıtlamaya ve sesli asistanı etkinleştirmeye yarayan bir dokunmatik yüzey de bulunduruyor. IPX4 sertifikasıyla suya ve toza karşı belli oranda koruma sağlayan akıllı gözlük, 60 ms Bluetooth gecikmesi sunuyor.

1247e61a9acb1610bdb80548e1549fca19300cf3

Tek şarj ile beş saat kullanım süresine sahip olan Razer Anzu akıllı gözlükler, çerçeveler katlandığında otomatik olarak kapanıyor ve 2 haftaya kadar bekleme süresi sunuyor. Yeniden açıldığında ise otomatik olarak eşlenen son cihaza bağlanıyor. Razer, ses sızıntısıyla ilgili olarak ise yaklaşık bir kol mesafesinde bulunan insanların dinlediğiniz müzikleri duyabileceğini ifade ediyor.

Razer, Anzu akıllı gözlükleri için 199,99 dolarlık bir fiyat etiketi açıklamış durumda. Bu da Razer Anzu’nun üst seviye akıllı saatler ile hemen hemen aynı fiyat etiketine sahip durumda. Elbette numaralı gözlük kullananlar özel lens taktıracakları için Razer Anzu’yu daha da yüksek fiyata elde etmiş olacaklar.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Çankırı Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!