Portal 2’ye Büyük Bir Güncelleme Geldi

Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Valve’ın 2011 yılında Portal’ın devamı olarak çıkardığı ve büyük beğeni toplayan birinci şahıs nişancı türündeki oyunu Portal 2, hala pek çok oyuncu için keyifli bir seçenek. Çıktığı dönem için değerlendirildiğinde oldukça başarılı olan oyun, gelişen teknoloji ile yükselen performans kriterlerimizi karşılamak için büyük bir güncelleme aldı.

Oyun sektörü ile teknolojinin el ele ilerleyişi bildiğiniz üzere oldukça hızlı gerçekleşiyor. Her yeni gelişmeyle artık ‘eski’ oyunlarda daha çok kusur bulur hale geliyoruz ve bu da oyunların popülaritesini haliyle etkiliyor. Ancak geliştiriciler de yaptıkları güncellemeler ile oyunlarını günümüzde tutabilmek için yoğun çaba harcıyor. Valve da bu geliştiriciler arasında yer alıyor ve Portal 2 için de benzer bir çalışma yapmış gibi görünüyor.

Yeni güncellemede Vulkan desteği ile daha iyi performans:

597ca2edf816927f3f4cabd7ac7e08eec988f25d

Valve’nin yayınladığı son güncelleme ile Portal 2’de en büyük geliştirme Vulkan desteği sayesinde oyunda yaşanacak performans artışı. Gelen Vulkan desteği ile oyun, 2016 sonrası çıkan tüm sistemlerde çok daha iyi performans sergileyecek.

Güncellemede Vulkan desteği dışında aynı zamanda pek çok hata düzeltmesi de yer alıyor. Özellikle Linux kullanıcılarının yaşadığı bazı büyük çökme problemlerini gideren güncelleme, aynı zamanda avatar çözünürlüklerinin yükseltilmesi gibi pek çok ufak detay da barındırıyor. Oyunun oynanabilir olduğu tüm platformlar için yayınlanan güncelleme detaylarına göz atmak isterseniz buraya tıklayarak Valve’ın blogunu ziyaret edebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Çankırı Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!