Kırıkkale’nin Dinek Dağı’nda atlar kar banyosu yaptı

Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kırıkkale’de 1744 rakımlı Dinek Dağı’na yağan kar ile birlikte beyaz örtüyle kaplandı. Valilik tarafından turizme kazandırılan Atlı Safari ve Doğa Parkı’nda atlar, karla kaplı alanda gönüllerince koşturdu. Bazıları da kar banyosu yaptı. Atların yaşadığı eğlenceli dakikalar renkli görüntüler oluşturdu.

KAR, ATLARA İYİ GELİYOR

Atlı Safari ve Doğa Parkı’nda görevli Muhammet Talha Kireç, “Sabahın erken saatlerinde geliriz. Atlarımızı maneje alırız. Maneje aldıktan sonra atlar geceden biraz stresleniyor biraz. Bu zamanda da kar bekliyorduk. Hava şartları uygun. Atlar için soğukta iyi bir şey. Bileklerine çok iyi geliyor” dedi.

at 7157

VÜCUTTAKİ PİSLİĞİ ATIYORLAR

Kar banyosunun atlar için iyi geldiğini belirten Kireç, şu açıklamalarda bulundu:

“Kar banyosunu şu amaçla yapıyorlar. Vücudunda çeşitli parazitler oluşuyor. Ahırda yatarken bazen kirlenebiliyorlar. Vücuttaki pisliği atmak için kar banyosu yapıyorlar. Temizlenmek amacıyla aynı zamanda vücutlarına çok iyi geliyor. Hava şartları nedeniyle çok fazla dışarı çıkartmıyoruz. Onlarda hastalanabilir. Kışın çok fazla bırakmıyoruz. Yazında sıkılına kadar bırakıyoruz.”

at 6872

“SAFARİ TURLARI YAPIYORUZ”

Herkesin gelip atlara binebileceğini söyleyen Kireç, “5 dakikası 10 lira şeklinde ücretlendirmemiz var. Çok makul bir fiyat. Burada hocalarımız var. İsteğe göre gelip, bizden ders alabilirler. Onun dışında safari turları yapıyoruz. Safari yapmanız içinde biraz bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Yemleme çok önemli bizim için. Yonca ve kaba yem veriyoruz. Atlarımız çok bakımlıdır. Biz de üstesinden geliyoruz.şeklinde açıklamalarda bulundu.

at 8692

at 745

at 8910

at 1357

at 9360

at 3731

at 3024

at 7633

Kaynak : Ensonhaber

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Çankırı Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!