Biden: Mayıs sonuna kadar her Amerikalıya yetecek kadar aşımız olacak

Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Başkanı Joe Biden, Beyaz Saray’da düzenlediği basın toplantısında, ülkedeki koronavirüs salgınının gidişatı ve aşı çalışmaları hakkında konuştu.

Donald Trump yönetiminin salgını hafife aldığını vurgulayan Biden, “Koronavirüs konusunda bize miras kalan dağınıklığı toparlama yolunda ilerleme kaydediyoruz.” ifadesini kullandı.

Biden, dünyanın en büyük ilaç üretim şirketlerinden Merck & Co’nun, Johnson & Johnson’ın hafta sonu onay alan koronavirüs aşısını üreteceğini kaydetti.

“MAYIS SONUNA KADAR HER AMERİKALIYA YETECEK KADAR AŞIMIZ OLACAK”

Daha önce yaptığı açıklamada temmuz sonuna kadar tüm Amerikalılara yetecek kadar aşıları olacağını açıkladıklarını anımsatan Biden, “Şimdi üretim konusunda attığımız adımlar sonucunda mayıs sonuna kadar elimizde her Amerikalıya yetecek kadar aşımız olacak.” diye konuştu.

EĞİTİMCİLERE AŞI ÖNCELİĞİ

Biden, okulların bir an önce açılması için ellerinden geleni yapacaklarının altını çizerek, “Biz her eğitimcinin, okul çalışanının, ana okulu çalışanının bu ay sonuna kadar en az bir doz aşı olmasını istiyoruz. Bu nedenle de eyaletlere bu çalışma gruplarına öncelik verme çağrısında bulunuyorum.” dedi.

Hala herkesin maske, mesafe ve temizlik kurallarına dikkat etmesi gerektiğinin altını çizen Biden, “Tünelin sonunda ışık var ama her şey bitmiş değil. Şimdi gardımızı düşürmenin zamanı değil.” ifadesini kullandı.

d 6065

Kaynak : Ensonhaber

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Çankırı Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!